Úspěch našich studentů v soutěži Bohatství Země

Tuto soutěž vyhlašuje již pátým rokem Přírodovědecká fakulta a Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity. Jde o soutěž určenou studentům středních škol, kteří se chtějí naučit a vyzkoušet si, jak zacházet se surovinami naší Země od počátku jejich těžby až po obchodování s nimi.

Úkolem soutěžních týmů bylo v letošním roce navrhnout nejvhodnější způsob těžby nerostných surovin z pohledu technologie a ekonomické výhodnosti se zohledněním sociálních a environmentálních aspektů těžby. Konkrétně se dobývalo a prodávalo ZLATO A MĚĎ. Tým naší školy ve složení Jakub Novák, Adéla Oujezská, Věra Španihelová a Michal Bušek nápaditě zakomponoval názvy těchto surovin i do pojmenování svého týmu a to CGInvestment.

Ráno proběhlo finálové klání, kdy každý tým nejen prezentoval, ale také se dostal do role nespokojeného důchodce, člena ekologického hnutí či investora. Myslím si, že si to všichni užili. Pak už jsme s napětím očekávali vyhlášení výsledků. A letos se zadařilo. Náš tým se umístil na 3. místě, což znamenalo, že si žáci odnesli nejenom pěkné věcné ceny, ale získali také přijetí bez přijímacích zkoušek na vybrané obory MU. Všem soutěžícím moc gratuluji. Byly to náročné, ale moc příjemné dva dny.

Celá zpráva:

Mgr. Lenka Mášová (29. 3. 2019)