Velký úspěch v atletických závodech

Ve čtvrtek dne 4. 5. 2023 dosáhli studenti a studentky našeho gymnázia ojedinělého úspěchu v okresním kole atletického závodu „Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou Brno – venkov“, který se konal v Brně. Za družstvo v kategorii IV. dívky startovaly tyto studentky: Viktorie Hrdá (vrh koulí, 800 m, štafeta 4×60 m), Klára Zajícová (60 m, 800 m, štafeta 4×60 m), Tereza Hutařová (štafeta 4×60 m), Klára Studená (skok daleký, skok vysoký, štafeta 4×60 m), Karolína Kolářová (skok daleký), Gabriela Křížová (skok daleký, skok vysoký, štafeta 4×60 m), Eliška Rosendorfová (vrh koulí, 60 m, štafeta 4×60 m), Tereza Vítová (vrh koulí), Nikol Pavlíčková (60 m, štafeta 4×60 m) a Barbora Sobotková (800 m, štafeta 4×60 m). Tým v kategorii chlapci IV. reprezentovali: Lukáš Kouřil (skok daleký, skok vysoký, štafeta 4×60 m), Petr Knoll (60 m, skok daleký, štafeta 4×60 m), Lukáš Des (skok vysoký), Aleš Šrámek (60 m, vrh koulí, štafeta 4×60 m), Jakub Kovářík (vrh koulí, 1500 m, štafeta 4×60 m), Vnislav Knapík (60 m, skok daleký), Viktor Vybíral (1500 m, skok vysoký).

V konkurenci 14 týmů z okresu Brno – venkov dokázalo družstvo chlapců zvítězit, družstvo dívek obsadilo krásné 2. místo! Ačkoli se jednalo o soutěž družstev, je zcela na místě vyzdvihnout i výkony jednotlivých atletů:

Lukáš Kouřil (skok daleký – 1. místo, skok vysoký – 1. místo, štafeta – 2. místo)

Petr Knoll (běh 60 m – 2. místo, skok daleký – 2. místo, štafeta – 2. místo)

Aleš Šrámek (vrh koulí – 2. místo, štafeta – 2. místo)

Jakub Kovářík (štafeta – 2. místo)

Klára Zajícová (běh 800 m – 2. místo)

Tereza Vítová (vrh koulí – 1. místo)

Viktorie Hrdá (vrh koulí – 3. místo)

Gabriela Křížová (skok daleký – 2. místo, skok vysoký – dělené 2. až 4. místo).

Celkově v jednotlivcích vyhrál náš borec Lukáš Kouřil, když získal 1321 bodů a dokázal překonat svůj osobní rekord ve skoku vysokém (výkonem 196 cm). Klára Zajícová byla stříbrná s celkovým počtem 1216 bodů, Petr Knoll obsadil celkově 3. příčku – 1161 bodů.

Všem reprezentantům blahopřejeme ke skvělému výsledku a děkujeme za vzornou reprezentaci školy! Děkujeme rovněž dvěma studentkám sekundy – Petře Pokorné a Barboře Ustohalové – které v závodě působily jako administrativní pomocnice.

Družstvu chlapců budeme držet pěsti v krajském kole, které se bude konat 17. 5. 2023 v Břeclavi.